REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

Braster poniżej bariery 1 zł

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta aparatury diagnostycznej porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. Odbicie z pierwszego kwartału skutecznie zatrzymała 200-sesyjna średnia krocząca i od tego momentu trwa kolejna fala bessy. Jej tempo jest powolne, ale efekt konkretny. W minionym tygodniu cena spadła bowiem poniżej 1 zł i w porywach dotarła do 0,94 zł. Nowe dno bessy to klasyczny sygnał jej kontynuacji. Celem wydaje się historyczne minimum 0,82 zł. RSI(14) sygnalizuje lokalne wyprzedanie, więc możliwa jest korekta. Najbliższy opór to strefa 1–1,2 zł.

Larq najniżej od września 2014 roku

Foto: GG Parkiet

Od trzech lat notowania akcji giełdowego holdingu są w układzie bessy. Do niedawna cena poruszała się w kanale spadkowym. Wrzesień przyniósł wybicie dołem i podkręcenie tempa zniżki. W minionym tygodniu cena spadała nawet do 2,32 zł. To najniższy poziom od września 2014 r. W tym samym czasie MACD zakręcił w dół pod linią 0, potwierdzając siłę ruchu. Układ linii –DI/+DI/ADX faworyzuje niedźwiedzie. I choć RSI(14) jest w strefie wyprzedania, to gra wbrew trendowi jest ryzykowna. Zwłaszcza że dolna granica kanału (2,9 zł) stanowi teraz opór.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA