Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Forte, Pekabex i Astarta

Aktualizacja danych: 18.09.2020, godz. 11.00
Foto: Adobestock

1. Forte na poziomach z początku roku

Foto: GG Parkiet

Od kwietnia kurs akcji producenta mebli porusza się w trendzie wzrostowym. Zwyżka zaczęła się z poziomu 10 zł, a w ostatnich dniach cena dotarła w porywach do 34,1 zł. To najwyższy poziom od lutego. W tym czasie kurs pokonał wstęgę średnich z 50, 100 i 200 sesji, a te z 50 i 200 sesji utworzyły złoty krzyż. Celem w krótkim terminie są tegoroczne szczyty w okolicy 40 zł. Warto jednak dodać, że RSI(14) i MACD są na poziomach, z których wcześniej zaczynała się korekta. Stąd zwiększone ryzyko schłodzenia nastrojów. Najbliższe wsparcie to 28 zł.

2. Pekabex coraz bliżej poziomu 15 zł

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel branży budowlanej zyskał od marcowego dołku ponad 100 proc. Kurs porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym, respektując linię średniej z 50 sesji. W minionym tygodniu cena dotarła już do 14,85 zł. To historyczne maksimum. Okrągły poziom 15 zł jest najbliższym oporem. RSI(14) i MACD nie sygnalizują jeszcze wykupienia, więc atak na tę barierę wydaje się całkiem możliwy w najbliższych dniach. Wspomniana średnia pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie. Przebiega teraz na poziomie 12,6 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.