Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: KGHM, PCF Group i Śnieżka

Foto: Adobestock

1. KGHM przy ważnym wsparciu technicznym

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji miedziowego giganta spadają od połowy maja. Zniżka zaczęła się z 225 zł, a w piątek kurs oscylował przy 172,4 zł. Skala spadku jest tak duża, że średnie z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. W ujęciu krótszym, od miesiąca trwa konsolidacja przy dołku trendu 169 zł. Miniony tydzień przyniósł ruch w kierunku tego wsparcia, wzmocniony rosnącym wolumenem. W tym kontekście rośnie ryzyko wybicia w dół i kontynuacji wyprzedaży. Przy poziomie 184 zł znajduje się najbliższy opór, wzmocniony średnią z 50 sesji.

2. PCF Group w dołku trendu spadkowego

Foto: GG Parkiet

Ubiegłoroczny debiutant na razie nie daje inwestorom powodów do zadowolenia. Cena akcji jest w trendzie spadkowym, średnia z 50 sesji opada, a w piątek rano kurs wyznaczył nowy dołek bessy 43,9 zł. Warto zauważyć, że wyprzedaż papierów odbywa się skokowo. Ostatni silny ruch w dół, wzmocniony podwyższonym wolumenem, zdarzył się w połowie sierpnia. Od tego momentu cena porusza się horyzontalnie, co może być ciszą przed kolejną burzą. Najbliższy opór, którego pokonanie zmieniłoby techniczną optykę, jest w okolicy 50 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.