Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Eurotel, Harper i Mabion

Foto: Adobestock

1. Eurotel w długoterminowych opałach

Foto: GG Parkiet

Od połowy czerwca kurs akcji firmy porusza się horyzontalnie. Wahania zamykają się w przedziale 38–45 zł. W piątek doszło do otwarcia luką spadkową i odbicia od średniej z 50 sesji. Wyraźnie osłabły też oscylatory MACD i RSI. Niewykluczone, że to zapowiedź ataku na dolną granicę wahań. Jeśli zostanie ona sforsowana, może to wywołać silniejszą wyprzedaż. Zwłaszcza że w okolicy tej granicy znajduje się obecnie średnia z 200 sesji, będąca umowną granicą hossy. W tym kontekście istnieje ryzyko zmiany kierunku głównego trendu.

2. Harper wychodzi dołem z formacji bazy

Foto: GG Parkiet

Od roku kurs akcji producenta kosmetyków porusza się w trendzie spadkowym. W drugim kwartale bessa spowolniła, a cena przeszła w trend horyzontalny wzdłuż wsparcia 9,5 zł. Na przełomie sierpnia i września bariera pękła. Cena przebiła ją długą, czarną świecą przy wyraźnie podwyższonym wolumenie, dając sygnał sprzedaży. W minionym tygodniu kurs wyznaczył nowe minimum bessy 8 zł. Wygląda na to, że Harper rozpoczął nową falę spadkową w obrębie długoterminowego układu. Najbliższe wsparcie to 6 zł. Oporem jest teraz 9,5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.