REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CD Projekt, Decora i Neuca

Foto: Adobestock

1. CD Projekt powoli wspina się na historyczny szczyt

Foto: Parkiet

Wykres kursu akcji producenta gier powinien być pokazywany w podręcznikach jako idealny przykład wzrostowego trendu. Hossa trwa już prawie dekadę i na razie jej końca nie widać. W ostatnich miesiącach kurs uklepał wsparcie przy 200 zł i śrubuje kolejne rekordy. Lipiec upływa pod znakiem spokojnych zwyżek, które prowadzą w kierunku szczytu 233 zł. Byki wspierają rosnące średnie z 50 i 200 sesji, a także MACD i układ linii +DI/-DI/ADX. Jeśli rytm ruchu będzie zachowany, to 233 zł powinno pęknąć, a zasięg późniejszej korekty to 215–200 zł.

2. Decora książkowo wzdłuż średniej

Foto: Parkiet

Producent artykułów wykończenia wnętrz to kolejna propozycja do gry z trendem. Nie ma tutaj wprawdzie takiej płynności, jak na producencie „Wiedźmina", ale cena konsekwentnie idzie na północ. Od początku roku akcje podrożały o 43 proc., a tylko w lipcu o 9,7 proc. Cena przekroczyła w minionym tygodniu 20 zł, co oznacza, że znalazła się najwyżej od początku 2011 r. Celem w dłuższym terminie jest 35 zł. Silne, ruchome wsparcia stanowią średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Pierwsza znajduje się teraz przy 18,20 zł, a druga przy 14,75 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA