REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Auto Partner, Forte i GPW

Aktualizacja danych: 10.07.2020, godz. 11.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Auto Partner odrobił całość strat po załamaniu

Foto: GG Parkiet

Od marcowego dołka akcje przedstawiciela branży motoryzacyjnej podrożały o 72 proc. W minionym tygodniu kurs dotarł do 5,7 zł, co oznacza, że znalazł się najwyżej od trzech lat i odrobił straty po załamaniu z pierwszego kwartału. Trwający trzy miesiące ruch ma klasyczny układ wzrostowy, a wyjście na nowe maksimum to sygnał kupna. Ten ostatni wzmacnia MACD, który zakręcił w górę nad linią zera, a także złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji. Najbliższy opór to strefa 5,8–6 zł. Wsparciem jest natomiast poziom 5,36 zł.

2. Forte z najwyższą wyceną akcji od marca

Foto: GG Parkiet

Od marcowego dołka kurs akcji producenta mebli porusza się w górę, ale w dość burzliwym rytmie. Po dynamicznych falach wzrostowych następuje bowiem szybka korekta i przejście w fazę horyzontalną o kształcie spodka. Kurs wykonał już trzy takie ruchy. Ostatni w minionym tygodniu. Cena dotarła w środę do 27,5 zł i zaczęła zniżkować. Jeśli cykl się powtórzy, to może ją czekać ruch boczny przy 24–23 zł, a później kolejne wybicie w górę. Dopóki lokalne dołki są położone coraz wyżej, podobnie jak kolejne szczyty, dopóty ten cykliczny układ pozostaje aktualny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA