Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Braster, Ten Square Games i Torpol

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Braster z długoterminową formacją spodka

Foto: GG Parkiet

Spółka diagnostyczna to propozycja spekulacyjna. Cena akcji jest w długoterminowym trendzie spadkowym i poniżej 1 zł. Na uwagę zasługuje jednak budowane od dłuższego czasu zaokrąglone dno, czyli formacja spodka. W ostatnim czasie cena wyraźnie zaczęła się wybijać górą z tego układu. W piątek cena przekroczyła już 0,7 zł i znalazła się najwyżej od listopada 2019 r. Średnie kroczące z 50, 100 i 200 sesji są pod linią ceny, MACD zakręcił w górę nad 0, a ostatniej zwyżce towarzyszył podwyższony wolumen. Cel: 1 zł. Wsparcia: 0,56 i 0,5 zł. Ryzyko: bardzo wysokie.

2. Ten Square Games kontynuuje rajd na północ

Foto: GG Parkiet

Branża gamingowa nie zwalnia wzrostowego tempa. WIG.GAMES wyznaczył w minionym tygodniu nowy szczyt hossy, a napędza go m.in. tytułowa firma. Jej akcje drożały w porywach do 579 zł. To najwyższa cena w historii. Notowania książkowo wspinają się na kolejne szczyty, a dołki korekt są położone coraz wyżej. Kurs porusza się powyżej 50-, 100- i 200-sesyjnej średniej kroczącej. Ta pierwsza jest najbliżej i stanowi najbliższe wsparcie (470 zł), wzmocnione przez lokalne minima z początku czerwca. MACD zakręcił w górę, a RSI(14) wciąż nie wszedł do strefy wykupienia. Byki mają więc zielone światło.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.