REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Alior Bank, CCC i Lotos

Foto: Bloomberg

1. Alior Bank na drodze do odreagowania po tygodniach zniżek.

Alior Bank

Foto: GG Parkiet

Podtrzymujemy byczy scenariusz z poprzedniego tygodnia dla walorów Alior Banku. Kilka ostatnich sesji potwierdziło wsparcie na linii 48,7 zł za akcję. Zarówno układ poszczególnych kolejnych świec po teście tego pułapu, jak i obrotów akcjami (rosły przy dołkach) wskazują na szanse na odbicie po ponad dwóch miesiącach mocniejszych zniżek. Sprawdzianem dla kupujących będzie oczywiście linia trendu spadkowego poprowadzona od szczytu z marca. Tym bardziej że mogłoby się to zbiec z dotarciem do pierwszego zniesienia Fibonacciego.

2. Wybicie na CCC potwierdziło się w piątek.

CCC

Foto: GG Parkiet

Notowania obuwniczego CCC uklepywały dno przez kilkanaście ostatnich sesji, jednak ubiegły tydzień przyniósł wybicie, a następnie jego potwierdzenie w piątek poparte solidnymi obrotami. W tym przypadku również zainteresowanie inwestorów mocno rosło przy lokalnych dołkach. To typowy pokaz siły kupujących, a raczej ich powrotu do walorów CCC. Akcje firmy mają właściwie otwartą drogę przynajmniej do poziomów na około 173 zł za sztukę, choć nie powinna być to jakaś trwała bariera przed kontynuacją umocnienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA