REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dino, Mercator i PGE

Aktualizacja danych: 19.06.2020, godz. 11.00
Foto: Adobestock

1. Dino z historycznym maksimum

Foto: GG Parkiet

W poprzedni poniedziałek za jedną akcję właściciela sieci sklepów płacono w porywach 208 zł. Po raz pierwszy w giełdowej historii cena przekroczyła 200 zł. W piątek cena trzymała się w pobliżu tego poziomu, co oznacza, że od początku roku papiery są 39 proc. na plusie. Kurs porusza się w książkowym trendzie wzrostowym (coraz wyższe dołki i szczyty), potwierdzonym zwyżkującymi średnimi z 50, 100 i 200 sesji. Wysokie poziomy oscylatorów MACD i RSI(14) sygnalizują możliwość korekty. Najbliższe wsparcie to poprzedni szczyt, czyli 189,2 zł.

2. Mercator kontynuuje rajd na północ

Foto: GG Parkiet

Producent rękawic nie zwalnia tempa. W minionym tygodniu odrobił straty po majowej korekcie i wyszedł na nowy szczyt trendu – 67,578 zł. Notowania utrzymały się nad wstęgą średnich kroczących (50, 100, 200 sesji), a MACD zakręcił w górę nad poziomem 0, sygnalizując powrót siły popytu. Cena jest na historycznie wysokich poziomach, więc trudno wskazać najbliższy opór. Niemniej obowiązuje zasada: trend jest twoim przyjacielem. Przebywający w strefie wykupienie RSI(14) straszy możliwym schłodzeniem. Najbliższe wsparcie to 56,48 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA