REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Echo zatrzymane na oporze technicznym 4,5 zł

Foto: GG Parkiet

Od początku maja deweloper wyraźnie słabnie. Fala wzrostowa zatrzymała się na oporze 4,5 zł, gdzie przebiega 50-proc. zniesienie Fibonacciego i dzienna dwusetka, a następnie doszło do zwrotu na południe. W minionym tygodniu kurs dotarł do 3,81 zł. MACD zakręcił w dół na linii 0, a RSI(14) cofnął się spod strefy wykupienia. Ponadto dzienna dwusetka uległa spłaszczeniu, a krzyż śmierci z kwietnia pozostaje aktywny. Argumenty AT przemawiają za retestem marcowego dołka 3,61 zł. Najbliższy opór jest przy 4,25 zł.

2. Eurocash zawrócił spod podwójnego szczytu

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji właściciela sieci hurtowni porusza się w długoterminowej konsolidacji. Ostatnie załamanie i fala odbicia wpisały się w ten układ. Na przełomie kwietnia i maja cena utworzyła przy 22 zł podwójny szczyt i zawróciła na południe. Trwająca od dwóch tygodni fala spadkowa przebiła już średnie z 50 i 200 sesji, a MACD i RSI(14) wyraźnie zaczęły zniżkować. W tym kontekście wydaje się, że Eurocash wszedł w fazę kolejnej fali spadkowej w obrębie konsolidacji. Celem jest więc dolna granica, czyli okolica 16 zł. Najbliższy opór to 20 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA