Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Fotolia

Giełdowa grupa kapitałowa należy ostatnio do najmocniej przecenianych firm na GPW. Od początku miesiąca papiery potaniały o 26 proc., a tylko w minionym tygodniu zniżka sięgnęła 23,3 proc. Cena bez trudu przebiła wsparcie 8,6 zł i spadła w porywach do 6,31 zł. Tak nisko kurs nie znajdował się od stycznia 2009 r. Ostatnia wyprzedaż idealnie wpisuje się w długoterminową sytuację na wykresie. Notowania poruszają się bowiem w trendzie spadkowym od listopada 2013 r. Najbliższy cel to historyczne dno 5,77 zł, a oporem jest 8,6 zł.

Po marcowym skoku notowań akcji budowlanej spółki nie ma już praktycznie śladu. W minionym tygodniu papiery potaniały o 21 proc. i cena spadała w porywach do 3,18 zł. Tak nisko nie była od prawie trzech miesięcy. Wsparcie 3,65 zł zostało przełamane, podobnie jak linie średnich kroczących z 50 i 200 sesji. Najbliższa strefa wsparcia znajduje się między liniami trendu 3–2,5 zł. Zejście poniżej tego obszaru zminimalizuje szanse kontynuacji powolnego trendu wzrostowego, który zaczął się pod koniec 2015 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.