Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. CCC z podwójnym szczytem na wykresie

Foto: GG Parkiet

Obuwnicza spółka podjęła w ostatnim czasie dwie próby zmiany układu sił. Pierwsza skończyła się na poziomie 56,8 zł, a druga na 55,4 zł. Oba poziomy są na tyle blisko, że można śmiało mówić o ryzyku podwójnego szczytu, które pojawia się ostatnio na wielu wykresach. Spadkową formację wspierają też inne argumenty AT – silny opór w postaci 50-sesyjnej średniej i zawracający w dół na linii 0 MACD. W tym kontekście ponowny test marcowego dołka (24,3 zł) wciąż jest całkiem realny. Sytuacja się poprawi, gdy cena przebije szczyty i zaneguje formacje.

2. mBank pogłębił marcowy dołek

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy wciąż jest pod dużą presją podażową, dlatego co tydzień w tym zestawieniu znajduje się jeden z przedstawicieli tej branży. Tym razem padło na mBank. Kurs jego akcji zniżkował w minionym tygodniu nawet do 180 zł. To oznacza, że pogłębił marcowe minimum, dając sygnał do kontynuacji ruchu spadkowego. Za tym ostatnim przemawia też zawracający w dół pod linią 0 MACD, a także RSI(14), który wciąż jest powyżej strefy wyprzedania. Najbliższy opór jest przy 220 zł i dopiero jego pokonanie poprawi układ AT.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.