REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Bank Millennium, CCC i T-Bull

Foto: Adobestock

1. Bank Millennium z nowym dołkiem bessy

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy pozostaje pod silną presją. W minionym tygodniu WIG-banki spadł o ponad 6 proc. W tym kontekście nie dziwi fakt, że Millennium pogłębiło dołek bessy. W ostatnich dniach przebiło wyznaczone 13 marca dno 2,91 zł i zameldowało się przy 2,768 zł. Jest to klasyczny sygnał kontynuacji trwającego od czerwca 2019 r. trendu spadkowego. Jego wymowę wzmacnia MACD, który właśnie przebija od góry linię sygnalną. Z kolei RSI(14) nie przebił jeszcze granicy wyprzedania, pokazując, że jest przestrzeń do spadku.

2. CCC zwolniło tempo odbicia notowań

Foto: GG Parkiet

Kurs giganta wykonał ostatnio dynamiczny zwrot na północ. Od dołka z 18 marca do lokalnego szczytu z 15 kwietnia papiery podrożały o 134 proc. Uderzenie popytu zakończyło się na poziomie 56,8 zł, a więc tuż poniżej 50-sesyjnej średniej kroczącej. Ruchomy opór jak na razie okazuje się skuteczny. W minionym tygodniu bowiem notowania zniżkowały, docierając w porywach do 39,57 zł. MACD zawraca tuż pod linią 0, a RSI(14) porusza się w bok pod granicą wykupienia. Popyt wyraźnie osłabł, ale może to przygotowania do kolejnego uderzenia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA