Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Mercator z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Ubiegłoroczna gwiazda warszawskiego parkietu straciła ostatnio trochę blasku. Od stycznia notowania konsolidowały się wzdłuż 350 zł, by w minionym tygodniu wykonać mocny ruch spadkowy. W piątek akcje taniały w porywach do 218,6 zł. To najniższy poziom od lipca 2020 r. W międzyczasie średnia z 50 sesji spadła poniżej 200-sesyjnej, tworząc formację krzyża śmierci. Jest to długoterminowy sygnał przesilenia, działający na korzyść niedźwiedzi. Pułap 350 zł stanowi teraz opór. Wsparcia zlokalizowane są między 169 i 255 zł.

2. Forte z sygnałem ostrzegawczym

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta mebli porusza się w długoterminowym, stabilnym trendzie wzrostowym, ale w ostatnim czasie na wykresie doszło do kumulacji sygnałów ostrzegawczych. Po pierwsze przy 55,5 zł powstała formacja podwójnego szczytu. Po drugie we wtorek kurs przebił w dół w cenach zamknięcia średnią z 50 sesji, czego nie robił od maja 2020 r. Po trzecie cena przebiła poprzedni dołek korekty 47,7 zł, co stanowi aktywacje wspomnianej formacji i tworzy układ zmiany trendu (tzw. hak Rossa) lub przynajmniej silniejszej korekty. Najbliższe wsparcie wyznacza 200-sesyjna średnia (37,8 zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.