Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Braster poniżej dołka z początku marca

Foto: GG Parkiet

Producent aparatury diagnostycznej był w gronie najsilniejszych spółek I kwartału. Większa część trendu przypadła na okres styczeń–luty, windując wycenę z 0,45 zł do ponad 2,5 zł. Od 1,5 miesiąca trwa realizacja zysków. W środę proces wyraźnie przyspieszył. Sesja otworzyła się luką, przebijając średnią z 50 sesji. W porywach cena spadała do 1,37 zł, pogłębiając marcowy dołek (1,5 zł) i dając tym samym sygnał do kontynuacji dystrybucji. RSI i MACD mają jeszcze przestrzeń do zniżek. Stąd ryzyko, że kurs zmierzy się z poziomem 1 zł.

2. Izolacja-Jarocin atakuje 50-sesyjną średnią

Foto: GG Parkiet

Producent wyrobów izolacyjnych to mała spółka o niskiej płynności. Akcje cieszyły się jednak sporym zainteresowaniem od listopada do lutego, drożejąc z 1,4 zł do 3 zł. Od dwóch miesięcy notowania poruszają się horyzontalnie przy tym ostatnim pułapie. W minionym tygodniu kurs przebił 50-sesyjną średnią przy podwyższonym wolumenie. Wzrosło tym samym ryzyko zmiany trendu i zejścia do 200-sesyjnej średniej, która obecnie przebiega przy 1,95 zł. MACD i RSI mają jeszcze przestrzeń do zniżek, co sprzyja stronie podażowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.