Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CD Projekt, Columbus Energy i Lotos

Aktualizacja danych: 26.02.2021, godz. 16.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. CD Projekt znów przy ważnym wsparciu technicznym

Foto: GG Parkiet

Producenta gier umieszczam w zestawieniu niedźwiedzi, gdyż istnieje ryzyko, że strefa wsparcia 250–240 zł, zostanie przebita. Wprawdzie już cztery razy była broniona, ale teraz słabość kursu zbiegła się w czasie z informacją, że nowy patch do „Cyberpunka" zostanie wydany później, niż zakładano. Każdy wie, jak wrażliwy to temat, więc warto liczyć się z ryzykiem, że strefa pęknie, a cena spadnie w rejon dołka z marca 2020 r. Zwłaszcza że silnym oporem jest ostatnio 50-sesyjna średnia, a oscylatory nie zeszły jeszcze do poziomów lokalnego wyprzedania.

2. Columbus Energy z formacją krzyża śmierci

Foto: GG Parkiet

Formację utworzyły w styczniu średnie z 50 i 200 sesji. To efekt trwającego od sierpnia 2020 r. trendu spadkowego. Kolejne, lokalne szczyty położone są coraz niżej, ale dołki niekoniecznie. Otóż minimum trendu – 37 zł – zostało wyznaczone pod koniec października. I choć rynek próbował kilka razy odbić, to kończyło się na oporze w postaci średniej 50-sesyjnej. W ostatnim tygodniu można było dostrzec podobną słabość. A skoro RSI spada w strefie neutralnej, a MACD zakręca w dół na linii 0, to niewykluczone, że czeka nas ruch do dołka trendu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.