REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli spółki, którym grozi przecena akcji: Eurocash, Getin Holding i PGE

Foto: Adobestock

1. Eurocash najniżej od grudnia 2011 r.

Foto: GG Parkiet

Od kilku miesięcy kurs akcji właściciela sieci hurtowni poruszał się horyzontalnie w okolicy 26 zł. Wydawało się, że jest to próba stabilizacji i przygotowanie gruntu pod zmianę trendu na wzrostowy. Niestety, w minionym tygodniu cena zaczęła wyraźnie zniżkować i w piątek dotarła w porywach do 23,22 zł. Tak nisko kurs nie był od grudnia 2011 r. Nowy dołek jest klasycznym sygnałem kontynuacji trendu. Jego zasięg to strefa minimów sprzed siedmiu lat rozciągająca się od 21 do 18,5 zł. Najbliższe opory to 26 i 30 zł.

2. Krzyż śmierci na wykresie Getin Holdingu

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji finansowej grupy zniżkuje od września ubiegłego roku. Cena przebiła od góry linię trendu wzrostowego oraz średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Te ostatnie utworzyły formację krzyża śmierci. Analiza techniczna pokazuje więc wyraźne sygnały sprzedaży. W ostatni czwartek notowania dotarły do 1,22 zł. Najbliższy zasięg spadku to ubiegłoroczne minimum zlokalizowane na poziomie 1,17 zł. Jego przebicie może skutkować ruchem do 1 zł. Najbliższy opór to 1,35 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA