Byki i Niedźwiedzie

Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele: Nominacje: kandydaci w kategorii Spółka roku z indeksu sWIG80

parkiet.com

Wręczenie nagród „Byki i Niedźwiedzie" już 21 marca 2019 r. Kto jest nominowany? Kto wygrywał w poprzednich latach? Wszystko na ten naszych nagród: parkiet.com/byki

Dla akcjonariuszy małych spółek rok 2018 był trudny: sWIG80 stracił na wartości więcej niż indeksy firm średnich i dużych. Jednak rozpędzona gospodarka pomagała wynikom przedsiębiorstw i wiele z nich zeszły rok może zaliczyć do bardzo udanych. Nominowanych do nagrody w kategorii spółka roku z indeksu sWIG80 prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

Powody do zadowolenia ma MCI Capital, którego prezesem jest Tomasz Czechowicz. Fundusz może się pochwalić rekordem pod względem skali wyjść z inwestycji: tylko do końca III kwartału ogłosił transakcje o wartości 592,5 mln zł. Największa dotyczyła sprzedaży udziałów w Dotpay/eCard za 255 mln zł. Była zarazem największym dotychczasowym „exitem" fintechowym w Polsce.

Powody do zadowolenia mają też akcjonariusze Polenergii zarządzanej przez Michała Michalskiego. Jej notowania w zeszłym roku wzrosły aż o 68 proc., wiodąc prym w całym indeksie. Ubiegły rok był dla grupy pod wieloma względami przełomowy – pozytywne zmiany w otoczeniu rynkowym i optymalizacja biznesu zaowocowały nie tylko rosnącą kapitalizacją, ale również poprawą wyników finansowych.

Konsekwentnie swój biznes rozwija również Voxel, którego szefem jest Jarosław Furdal. Medyczna grupa może się pochwalić solidnym wzrostem zysków i przychodów, a w ślad z tym idzie zwyżka kapitalizacji. W 2018 r. Voxel poprawił wskaźniki rentowności, płynności i zadłużenia. Z kolei na rynku przyczep i naczep mocno rozpycha się Wielton, którego prezesem jest Mariusz Golec. W zeszłym roku grupa zwiększyła swoje udziały i poprawiła wyniki. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w trakcie trzech kwartałów wzrósł rok do roku o niemal 30 proc. Spółka zrealizowała też zakup udziałów w Lawrence David Limited.

Powiązane artykuły

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.