REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Vantage i TAG rzucają rękawicę Echo

Na polski rynek najmu mieszkań z przytupem wchodzi fundusz TAG. Dzięki przejęciu Vantage Niemcy chcą zbudować portfel aż 10 tys. lokali.
Foto: materiały prasowe

Mamy zwrot akcji na rodzącym się nad Wisłą rynku instytucjonalnego najmu mieszkań. Niemiecki gigant, notowany na parkiecie we Frankfurcie TAG Immobilien, za 85 mln euro (ponad 360 mln zł) kupi część wrocławskiego Vantage Development zajmującą się mieszkaniówką (ta firma buduje jeszcze biura).

Przełamanie impasu

W Niemczech TAG zarządza portfelem 84 tys. mieszkań, generującym przychody z czynszów rzędu 316 mln euro (1,35 mld zł) rocznie. Plan na Polskę to stworzenie w średnim terminie portfela 8–10 tys. lokali. TAG szacuje, że fundamentem będzie 3,4 tys. z 5,3 tys. mieszkań, jakie we wrocławskim banku ziemi ma Vantage Development. Zamknięcie transakcji przejęcia spodziewane jest w I kwartale przyszłego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Parkiet

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA