Budownictwo

Echo Investment: Dewelopera przejmie gracz z Węgier

Wyceniany na prawie 2 mld zł deweloper mieszkaniowo-komercyjny będzie mieć nowego inwestora strategicznego. Amerykańskie fundusze Oaktree, Pimco i Griffin Real Estate sprzedadzą 56 proc. akcji węgierskiemu WING. Strony zawarły przedwstępną umowę w tej sprawie. Zamknięcie transakcji spodziewane jest po otrzymaniu zielonego światła od UOKiK.
Foto: materiały prasowe

Informacja nie wpłynęła na wycenę Echo, notowania tylko na chwilę wzrosły do 4,79 zł, o 3,4 proc. powyżej kursu odniesienia.

WING działa na węgierskim rynku od ponad dwóch dekad i osiągnął tam pozycję lidera. Prywatna spółka zainwestowała w projekty deweloperskie 1,5 mld euro, stawiając około 1 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Założycielem i prezesem WING jest Noah M. Steinberg, Amerykanin, który pojawił się na węgierskim rynku nieruchomości w 1990 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.