Budownictwo

Archicom: Porządki przed sprzedażą?

Po 2,53 zł na papier mają otrzymać w ramach zaliczki na poczet dywidendy akcjonariusze dewelopera mieszkaniowo-biurowego. Przy bieżącym kursie daje to wysoką, 13-proc. stopę dywidendy.
Foto: materiały prasowe

Decyzję na razie podjął zarząd. W przyszłym miesiącu wypowie się rada nadzorcza, jednak Archicom to firma rodzinna, więc nie powinno być niespodzianek.

Na wypłatę Archicom ma przeznaczyć nie tylko praktycznie maksymalną kwotę, na jaką pozwalają przepisy, czyli 49,4 proc. zysku netto za I połowę 2020 r. (16,7 mln zł), ale chce dorzucić pokaźny bonus z kapitału rezerwowego przeznaczonego do wypłaty dywidend w przyszłości (ponad 48 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.