REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Atal. 100 mln zł z obligacji

Działający w siedmiu aglomeracjach deweloper planuje pozyskać 100 mln zł z emisji papierów dłużnych. Będzie to emisja przeznaczona dla inwestorów instytucjonalnych. Tym samym kontrolowany przez rodzinę Juroszków deweloper jest jednym z największych emitentów obligacji.
Foto: Bloomberg

W I połowie br. Atal wyemitował papiery o wartości prawie 350 mln zł, z czego 100 mln zł sprzedano w kwietniu funduszom, a resztę objął bezpośrednio i pośrednio prezes Zbigniew Juroszek. Jednocześnie firma wykupiła obligacje o wartości niemal 105 mln zł.

Wpływy z emisji zostały wykorzystane m.in. na zakup gruntów w Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu. Nakłady na ten cel wyniosły 76 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA