Budownictwo

LS Tech-Homes: Lepsze wyniki dzięki nowym zakładom

LS Tech-Homes, notowany na NewConnect producent paneli kompozytowych wykorzystywanych do budowy domów i obiektów przemysłowych, w I połowie roku miał 16,5 mln zł przychodów, co oznacza blisko pięciokrotny wzrost w porównaniu z I połową ubiegłego roku.
Foto: spółka

Zysk netto sięgnął 4,7 mln zł. Przed rokiem podobny okres przedsiębiorstwo kończyło stratą 3,9 mln zł.

Poprawa wyników finansowych jest związana z realizowaniem zagranicznych kontraktów, rozbudową portfela zamówień i wykorzystaniem mocy produkcyjnych zakładów, które zostały oddane do użytku w styczniu 2017 r.

– Bardzo dobrze oceniamy wyniki finansowe osiągnięte przez spółkę w I półroczu. Nasze działania w związku z realizacją kontraktów na Zachodzie przebiegają zgodnie z planem. Najważniejsze pozostaje dla nas jak największe wykorzystanie posiadanych mocy produkcyjnych w naszych zakładach – przyznaje prezes Mirosław Pasieka. Jego zdaniem przyjęty kierunek rozwoju pozwoli wypracowywać coraz lepsze wyniki finansowe oraz osiągnąć pozycję lidera budownictwa modułowego w Polsce.

Spółka przeprowadziła w tym roku trzy emisje obligacji serii A, B oraz serii C i pozyskała z nich łącznie ponad 15,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na finansowanie realizacji zagranicznych kontraktów. Od II kwartału LS Tech-Homes realizuje inwestycję o wartości blisko 124 mln zł, która obejmuje budowę obiektów w Berlinie i Heerlen. Pierwszy z tych projektów zostanie zakończony w ostatnim kwartale roku. Zdaniem Pasieki ekspansja za granicę stanowi jeden z głównych elementów strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

LS Tech-Homes jest notowany na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. Od tamtej pory kurs akcji wzrósł zaledwie o 5,9 proc. Firma jest liderem w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP (izolacyjny panel strukturalny) w Europie, które są wykorzystywane do budowy jedno- i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Posiada pięć zakładów produkcyjnych: w Czechowicach-Dziedzicach, Studzienicach, Pszczynie oraz dwóch fabrykach w Koniecwałdzie. Spółka zamierza dostarczać modułowe rozwiązania pod klucz, obejmujące również instalacje sanitarne i elektryczne, a także umeblowanie. Celem na ten rok jest zakontraktowanie produktów o wartości 240 mln zł.

LS Tech-Homes wspomina o planach przejścia na rynek główny GPW, jednak nie podaje jeszcze szczegółów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.