Budownictwo

Znów przewrót w Elektrobudowie. Kiedy stabilizacja?

Spółka ma tymczasowego prezesa i stare problemy – a kurs idzie mocno w górę.
Foto: materiały prasowe

Wnioskując po zachowaniu kursu, giełdowi inwestorzy odebrali zmiany w kierownictwie Elektrobudowy bardziej jako możliwość nowego otwarcia niż symptom pogłębienia braku stabilizacji. Rano papiery taniały o maksymalnie 1,4 proc., do 8,4 zł, by szybko wyjść nad kreskę – i to znacznie, kurs rósł o nawet ponad 10 proc., do 9,38 zł.

P.o. prezesa z Orlenu

Rada nadzorcza kontrolowanej przez fundusze emerytalne firmy bez podania przyczyn odwołała prezesa Romana Przybyła. Menedżer został zatrudniony w sierpniu ub.r. z misją ustabilizowania notującej straty grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.