Budownictwo

Erbud. Kapitał do reinwestowania

Wpływy ze sprzedaży akcji Onde sfinansują nowy biznes i zagraniczne przejęcie.

Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Foto: materiały prasowe

W poniedziałek na GPW zadebiutuje Onde, generalny wykonawca farm wiatrowych i fotowoltaicznych. 215 mln zł z nowej emisji ma rozwinąć działalność deweloperską. W IPO akcje sprzedawał też Erbud, który zainkasuje 200 mln zł.

– Spotkałem się z opiniami, że Onde i rynek OZE mają przed sobą kilka lat wzrostu, ale to nieprawda – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu. – Potencjał jest gigantyczny, jest kwestia dobrego zorganizowania, by z niego skorzystać, a mamy zasoby kadrowe. Dziś Polska nadgania Zachód, jeśli chodzi o udział OZE w miksie energetycznym, a przecież zużycie prądu na świecie w najbliższych latach ma się podwoić. Farm fotowoltaicznych i wiatrowych będziemy więc w Polsce potrzebowali mnóstwo, liczymy że w tym roku dojdzie do nowelizacji ustawy odległościowej i rynek wiatraków mocno odbije – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.