Budownictwo

Spółki chcą tworzyć REIT-y. Czekają na prawo

Do końca tygodnia Ministerstwo Finansów czeka na opinie w sprawie nowego projektu ustawy. Branża ma jeszcze wiele postulatów.

Hala Koszyki z portfela nieruchomości Griffin Premium RE.

Foto: Archiwum

Już tylko do 9 czerwca resort finansów czeka na opinie do nowego projektu ustawy regulującej funkcjonowanie spółek rynku wynajmu nieruchomości (SRWN). Decydenci zakładają, że proces legislacyjny uda się przeprowadzić tak, by polskie REIT-y działały od 2018 r.

Kwestia doprecyzowania

– Jesteśmy jednym z konsultantów społecznych ustawy. Pracujemy bardzo intensywnie nad uwagami, jakie nasuwają się po przeczytaniu kolejnej wersji – mówi Małgorzata Kosińska, prezes Stowarzyszenia REIT Polska zrzeszającego ekspertów oraz przedsiębiorców.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.