REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Dywersyfikacja przynosi Polimeksowi korzyści

Grupa nastawia się na 1,9 mld zł przychodów w tym roku. Fundamentem energetyka, ale mocno będą rosły infrastruktura i kubaturówka.

Polimex buduje m.in. mieszkaniówkę w Warszawie dla Echo Investment.

Foto: materiały prasowe

Nawet o blisko 18 proc., do 2,28 zł rosły w poniedziałek notowania kontrolowanego przez Skarb Państwa budowlanego koncernu. Nic dziwnego, bo Polimex Mostostal dobrze rozpoczął 2020 r., notując w I kwartale poprawę zysków przy zbliżonych przychodach. Owoce przynosi dywersyfikacja branżowa i geograficzna.

Zasypana luka po Opolu

– Podtrzymujemy nasze oczekiwania, że w 2020 r. skonsolidowane przychody powinny sięgnąć 1,9 mld zł. Na temat zysków się nie wypowiadamy, mogę tylko zapewnić, że walczymy o stałą poprawę wyników dla naszych akcjonariuszy – powiedział podczas telekonferencji Maciej Korniluk, wiceprezes Polimeksu Mostostalu ds. finansowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA