Budownictwo

GTC z rozmachem na Węgrzech

Deweloper kupił za 160 mln euro biurowce w Budapeszcie.
Foto: materiały prasowe

Działający w naszym regionie Europy deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych zainwestował 160,3 mln euro (ponad 730 mln zł) w zakup dwóch w pełni wynajętych biurowców w stolicy Węgier. Do portfela trafiły obiekty mieszczące kwatery główne Ericssona i Evosoftu z Grupy Siemens, liczące prawie 42 tys. mkw. najmu.

To kolejne inwestycje w Budapeszcie. W zeszłym roku GTC zostało przejęte przez węgierski fundusz Optimum Ventures kontrolowany przez tamtejszy bank narodowy. Pod koniec 2020 r. firma pozyskała z uplasowanych nad Dunajem zielonych obligacji ponad 100 mln euro.

– Przejmujemy kolejne budynki, które spełniają najwyższe standardy środowiskowe, a jednocześnie doskonale wpisują się w tkankę miejską. Ericsson Headquarter i Siemens Evosoft Headquarter z łącznym NOI (przychody z czynszów –red.) na poziomie 8,9 mln euro rocznie znacząco przyczynią się do generowanych przez nas wyników. Zakup zostanie sfinansowany z środków własnych, w połączeniu z finansowaniem bankowym i zielonymi obligacjami – skomentował Ariel Ferstman, dyrektor finansowy GTC.

Sprzedającym była Grupa WING, główny akcjonariusz notowanego na warszawskiej giełdzie Echo Investment.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.