REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

Energetyczna transformacja

Węgiel jest na cenzurowanym. Generalni wykonawcy zmieniają się razem z rynkiem, budując instalacje na inne paliwa.
Foto: materiały prasowe

Zamieszanie wokół rozbudowy Elektrowni Ostrołęka – prace zostały zawieszone, analizowana jest zmiana paliwa, którym pierwotnie miał być węgiel – to emanacja zmian, które dotykają całego rynku. Wyspecjalizowane w budownictwie energetycznym firmy szukają sposobu na działanie w zmieniającym się otoczeniu.

Czas na zmiany

– Zmiana podejścia międzynarodowych instytucji finansowych, które gremialnie wycofują się z kredytowania inwestycji opartych na węglu, jest istotnym kłopotem. Brak spójnej polityki energetycznej państwa sprawia, że firmy nie są w stanie zaplanować rozwoju potencjału wykonawczego w  tej części rynku budowlanego – mówi Damian Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Podkreśla, że z punktu widzenia generalnych wykonawców najlepsze perspektywy otwierają się na rynku fotowoltaiki i energetyki wiatrowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA