Budownictwo

Cavatina. Mieszkaniówka ma działać jak magnes

Notowany od stycznia na Catalyst deweloper powierzchni komercyjnych w ciągu pięciu lat planuje podwoić wielkość portfela z 0,5 mln mkw. obecnie. Cavatina Holding stawia na projekty wielofunkcyjne. Będzie też aktywnym graczem na dopiero rodzącym się w Polsce rynku najmu instytucjonalnego mieszkań (PRS).
Foto: materiały prasowe

Mimo pandemii deweloper ma za sobą udany rok. Co prawda lockdown – i związane z nim trudności w podróżowaniu – spowodował mocny spadek aktywności globalnych inwestorów lokujących w nieruchomości, jednak Cavatina zamknęła transakcje sprzedaży aktywów za prawie 207 mln euro (czyli ponad 930 mln zł).

Cavatina stawia na rynki regionalne. Projekty realizowane są w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, ale także w Bielsku-Białej. Deweloper koncentruje się na inwestycjach typu mixed-use. Jednym z takich projektów jest Widzewska Manufaktura, gdzie na 4-hektarowym terenie dawnej fabryki tekstylnej powstanie nowa minidzielnica Łodzi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.