Budownictwo

Murapol: Niskie stopy będą dalej napędzać popyt

W 2020 r. ogólnopolski deweloper sprzedał (bez uwzględniania płatnych rezerwacji) 2,71 tys. mieszkań, o 5 proc. mniej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale Murapol znalazł chętnych na 639 lokali, to o 28 proc. mniej niż rok wcześniej i prawie tyle samo co kwartał wcześniej.

Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

Foto: materiały prasowe

Na tle branży grupa wypracowała w ubiegłym roku bardzo nietypowe wyniki. Kiedy większość deweloperów zanotowała w objętym lockdownem II kwartale duże spadki, Murapol sprzedał aż 861 lokali. Bardzo wysoki rezultat tłumaczony był m.in. agresywnym marketingiem oraz nieprzerwaną działalnością stacjonarnych biur sprzedaży. Pomaga też dywersyfikacja, Murapol działa na 17 rynkach, w ubiegłym roku wszedł do Bydgoszczy i Sosnowca. W 2020 r. najwięcej mieszkań sprzedano w Krakowie i Wieliczce oraz Katowicach.

– Mimo nadzwyczajnych okoliczności, w jakich przyszło nam funkcjonować w obliczu globalnej pandemii, roczne wyniki sprzedaży i przekazań w grupie tylko nieznacznie odbiegają od poziomów wypracowanych w 2019 r., co oceniamy pozytywnie – skomentował Nikodem Iskra, prezes Murapolu. – Wypracowany w ostatnich latach model biznesowy, oparty na geograficznym zróżnicowaniu portfela, zdecydowanie się sprawdził. Dobrze skrojona oferta odpowiadająca na potrzeby mieszkańców w poszczególnych lokalizacjach broni się nawet w trudnych czasach – dodał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.