Budownictwo

KNF zatwierdziła prospekt Cavatina Holding dot. programu emisji obligacji na 200 mln zł

Prospekt Cavatina Holding, umożliwiający emisje obligacji o wartości do 200 mln zł, które będą wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst GPW, został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), podała spółka.
Foto: materiały prasowe

"Rok 2021 był dla Cavatina Holding S.A. bardzo pracowity. Przeprowadziliśmy ofertę publiczną, zadebiutowaliśmy na GPW, a dzięki dobrej współpracy z bankami mogliśmy pozyskać finansowanie na dalszy rozwój grupy. Zgodnie z planem przebiega proces realizacji naszego celu strategicznego, czyli osiągnięcia 1 mln m2 portfela inwestycji w 2025 r. Projekty Cavatina Holding cieszą się zainteresowaniem ze strony najemców i są doceniane za unikalną architekturę oraz dostosowanie do aktualnych wymogów bezpieczeństwa w środowisku pracy. Zgoda KNF na realizację programu emisji obligacji to dla nas kolejne ważne wydarzenie, dzięki czemu będziemy mogli dalej dywersyfikować źródła finansowania" - powiedział wiceprezes Cavatina Holding Daniel Draga, cytowany w komunikacie.

Ustanowiony we wrześniu 2021 roku program obligacji pozwala na emitowanie w jednej lub wielu seriach zabezpieczonych obligacji o wartości do 200 mln zł. Transakcje będą prowadzone w formie emisji publicznych, a obligacje będą wprowadzane do obrotu na rynku Catalyst GPW. Za organizację poszczególnych ofert, w tym tworzenie konsorcjów dystrybucyjnych będzie odpowiadał Michael/Ström Dom Maklerski, przypomniano.

W lipcu 2021 r. Cavatina Holding przeprowadziła pierwszą emisję publiczną akcji, z której pozyskała 187,5 mln zł brutto i zadebiutowała na rynku głównym GPW w Warszawie. Spółka dotychczas wprowadziła do obrotu na rynku Catalyst obligacje serii E, które są notowane od 8 stycznia 2021 r., oraz obligacje serii E1, które są notowane od 29 czerwca 2021 r. W grudniu 2021 r. spółka ustanowiła nowy bezprospektowy program emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, które będą oferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym, zakończono.

Grupa kapitałowa Cavatina Holding należy do największych deweloperów powierzchni biurowych działających w Polsce. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2021 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.