REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

DCD: Emisja na projekt w mateczniku KGHM

Notowane na NewConnect Dolnośląskie Centrum Deweloperskie planuje docelowo zebrać z emisji obligacji 15 mln zł.
Foto: Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski

Spółka pozyskała już 550 tys. zł (chciała 3 mln zł) z emisji papierów serii A oprocentowanych na 8 proc. w skali roku. Jest w trakcie plasowania emisji obligacji serii B o wartości do 1,8 mln zł – papiery oprocentowane będą na 9 proc. w skali roku.

Wpływy zostaną wykorzystane na sfinansowanie budowy osiedla mieszkaniowego w Lubinie. DCD będzie realizować projekt z wrocławską spółką DW Nord. Na gruncie o powierzchni 1,9 ha zostanie wydzielonych 65 działek pod zabudowę szeregową, z czego 25 zostanie sprzedanych, a na pozostałych powstanie osiedle. Projekt rozpisany jest na cztery lata, do końca 2020 r. Zgodnie z oficjalną prognozą zarządu spółka ma w latach 2018–2020 wypracować prawie 16 mln zł zysku netto.

DCD to dawne Hydrophi. Transformacja w dewelopera nastąpiła jesienią zeszłego roku. Jakie doświadczenie spółka ma w takich projektach?

– Inwestycje deweloperskie DCD i DW Nord obsługuje ta sama kadra osób z wieloletnim doświadczeniem przy realizacji projektów deweloperskich w Trójmieście i okolicy, takich jak budowa apartamentowców w Jastrzębiej Górze, Władysławowie i Helu – przekonuje Wojciech Miszczak, prezes DCD. – DW Nord posiada również grunty w Gdyni, gdzie uruchamia projekt budowy osiedla domów jednorodzinnych – dodaje.

Docelowo DCD ma się koncentrować na projektach w mniejszych miejscowościach.

Za ubiegły rok spółka nie zaraportowała żadnych przychodów i miała prawie 22 tys. zł zysku netto. W samym IV kwartale poniosła 52 tys. zł straty.

Prognoza na 2017 r. zakłada uzyskanie 2 mln zł przychodów i 0,25 mln zł czystego zarobku – głównie ze sprzedaży 25 działek w Lubinie.

Papiery dolnośląskiej spółki są wyceniane na małej giełdzie na 21 gr. W połowie zeszłego roku kurs spadł do 14 gr, w październiku notowania skoczyły do 27 gr. ar

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA