REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Mercurius DM nie składa broni

Komisja Nadzoru Finansowego nadal robi porządki po sprawie GetBacku. Efektem tych działań jest ograniczenie zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej dla Mercurius DM, a także kara w wysokości 430 tys. zł nałożona na tę firmę.

Michał Kowalczewski, prezes Mercurius DM.

Foto: materiały prasowe

Jak ustaliła Komisja, broker brał udział w procesie oferowania obligacji windykatora, współpracując w tym aspekcie z podmiotem, który nie posiadał uprawnień do świadczenia usług oferowania instrumentów finansowych. Firma ta (KNF nie podaje nazwy) miała dokonywać pośrednictwa w proponowaniu objęcia obligacji.

Decyzja o ograniczeniu zezwolenia dla Mercurius DM w praktyce oznacza, że broker nie będzie mógł oferować instrumentów finansowych. Firma już zapowiedziała, że odwoła się od decyzji Komisji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA