Biura maklerskie

Rachunki inwestycyjne: Oferta Playa pomogła domom maklerskim

Niedługo znów może pęknąć bariera 1,4 mln otwartych rachunków inwestycyjnych. Tylko w lipcu przybyło ich ponad 2 tys. sztuk.
Foto: parkiet.com

Maklerzy już dawno nie mieli aż tylu powodów do zadowolenia jak po publikacji danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych o liczbie rachunków inwestycyjnych. Jak wynika z najnowszego zestawiania, w lipcu w całej branży przybyło 2009 nowych kont. Ostatni raz tak duży wzrost brokerzy zanotowali w sierpniu 2015 r. Dzięki osiągnięciu z ubiegłego miesiąca znów jest realna szansa na przekroczenie poziomu 1,4 mln rachunków, który ostatnio widziany był na koniec listopada 2016 r. Do tej bariery brakuje tylko 854 kont. Jeśli więc dobra passa zostanie podtrzymana (w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przybyło w sumie ponad 3,3 tys. rachunków), to przebicie poziomu 1,4 mln wydaje się jedynie kwestią czasu.

Różne poglądy

Inna sprawa, że lipiec sprzyjał otwieraniu nowych kont maklerskich. Najważniejszym wydarzeniem była oczywiście oferta publiczna akcji Play Communications, której wartość wyniosła prawie 4,4 mld zł, a na akcje komórkowego operatora zapisało się ponad 16 tys. inwestorów indywidualnych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.