Biura maklerskie

Masowa realizacja zysków na XTB

Od mocnego uderzenia podaży rozpoczęła się dzisiejsza sesja na papierach X – Trade Brokers. Po 30 minutach handlu akcje brokera traciły 20 proc.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Pretekstem do sprzedaży akcji okazały się wstępne, szacunkowe wyniki za II kwartał, które zostały opublikowane po sesji. Wynika z nich, że firma zarobiła w tym okresie 117,5 mln zł. Patrząc jednak na reakcję rynku można zaryzykować stwierdzenie, że oczekiwania były zdecydowanie większe. Zysk netto za II kwartał okazał się bowiem słabszy niż w I kwartale, kiedy to wyniósł on prawie 176 mln zł.

W sumie w I półroczu firma osiągnęła 293,5 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie rok wcześniej było to 5,2 mln zł zysku. Tak znaczący wzrost to efekt większej zmienności rynkowej, która przełożyła się na większą aktywność inwestorów. Spółka wciąż także pozyskuje nowych klientów. W sumie w całym I półroczu ich liczba zwiększyła się o 52,4 tys.

Firma XTB to jedna z gwiazd ostatnich tygodni na GPW. Na początku roku za jeden walor spółki płacono około 4 zł. W ostatnich tygodniach cena zbliżyła się natomiast do 30 zł. Dzisiaj handel odbywa się przy cenie około 22,5 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.