REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Refinitiv rozprowadzi analizy opłacane przez GPW

GPW podpisała umowę z Refinitiv Limited na dystrybucję raportów analitycznych publikowanych w ramach programu wsparcia pokrycia analitycznego.
Foto: Adobestock

Refinitiv to globalna firma dystrybucji danych z rynków finansowych, zajmuje się m.in. publikacją i upowszechnianiem dla inwestorów i instytucji raportów analitycznych przygotowywanych przez brokerów oraz niezależnych dostawców analiz.

- Cieszymy się, że raporty publikowane w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego będą dystrybuowane przez Refinitiv. Dzięki temu będą trafiać do szerszej grupy inwestorów. Obecnie członkowie giełdy przygotowują analizy dla 51 małych i średnich spółek, co może zwiększyć zainteresowanie ich akcjami. Naszym celem od samego początku było dotarcie do jak największej grupy inwestorów indywidualnych oraz profesjonalnych i udostępnienie rzetelnej informacji o spółkach z indeksów mWIG40 i sWIG80 – wskazuje Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Celem giełdowego programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. W programie bierze udział 12 domów maklerskich, które przygotowują dodatkowe analizy spółek, które to są opłacane przez GPW.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA