Biura maklerskie

Crowdfunding kusi DM Navigator

Coraz prężniej rozwijający się rynek crowdfundingu udziałowego w Polsce kusi kolejne podmioty, w tym domy maklerskie, które do tej pory skupiały się na innych obszarach działalności. O wejściu na ten rynek poważnie myśli DM Navigator.
Foto: Adobestock

– Usługa crowdfundingu wydaje się obecnie jedną z najbardziej obiecujących, w tym także dla domów maklerskich – mówi Bartosz Krzesiak, dyrektor w DM Navigator. – Wynika to wprost ze zwiększonego zainteresowania ze strony spółek, ale także drobnych inwestorów. Niskie stopy procentowe pobudzają napływ gotówki na rynek również od tych, którzy wcześniej nie byli w ogóle obecni na rynku kapitałowym. Od strony organizacji rynku sprzyjają także nadchodzące zmiany regulacji prawnych – dodaje Krzesiak. DM Navigator wciąż jest na etapie analiz i wyboru formy wejścia na rynek.

– Cały czas prowadzimy analizy możliwych wariantów prowadzenia tej działalności i rozpatrujemy różne scenariusze współpracy w zakresie potencjalnych partnerów biznesowych, i to zarówno w kontekście platform funkcjonujących na rynku, jak i niezależnych dostawców oprogramowania. Dostrzegamy synergie z obecną działalnością – podkreśla Krzesiak. Szlak dla domów maklerskich na rynku crowdfundingu został już przetarty. Platformę przeznaczoną do przeprowadzania tego typu ofert uruchomił jakiś czas temu DM INC. W 2020 r. łączna wartość transz ofert prezentowanych na platformie wyniosła 10,4 mln zł. Tematem crowdfundingu zainteresowała się również sama GPW. W ubiegłym roku zaprezentowana została platforma crowdfundingowa Raisemana, która jest częścią projektu Private Market realizowanego przez giełdę. Rozpoczęcie testów platformy przewidziane jest na drugą połowę 2021 r. Docelowo inicjatywa GPW Private Market ma być platformą obrotu wtórnego stokenizowanymi aktywami cyfrowymi oraz uzupełniać giełdową ofertę zarówno dla doświadczonych firm giełdowych, jak i dla tych, które dzisiaj jeszcze są w zbyt wczesnym stadium rozwoju, żeby wejść na NewConnect lub rynek główny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.