REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao nie zmieni nagle kierunku

Stabilizacja, cyfryzacja, oszczędności, utrzymanie kosztów ryzyka, wypłat dywidend i wreszcie poprawa rentowności – to główne cele prezesa.

Marek Lusztyn czeka na zgodę KNF na objęcie stanowiska prezesa Pekao. Zapewnia, że celem jest kontynuacja strategii.

Foto: materiały prasowe

– Będziemy kontynuować dotychczasową strategię. Podtrzymujemy główne cele strategii Pekao do 2020 r. i zapowiedzi przedstawione 26 listopada podczas dnia inwestora w Londynie. Nie zamierzamy zmieniać kierunku – mówi Marek Lusztyn, który od piątku jest p.o. prezesa Pekao.

KNF zadecyduje

Menedżer oczekuje na zatwierdzenie swojej kandydatury przez Komisję Nadzoru Finansowego, co może potrwać kilka tygodni, ale powinno być formalnością, biorąc pod uwagę jego 25-letnie doświadczenie w bankowości (20 lat spędził w Pekao, pracował też w UniCredicie). Stanowisko objął po tym, jak zaskakującą rezygnację ze skutkiem natychmiastowym złożył Michał Krupiński, który kierował Pekao od czerwca 2017 r., czyli od odkupienia pakietu kontrolnego od UniCreditu przez PZU i PFR.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA