Banki

Banki będą pod presją

RPP pozostawia stopy procentowe bez zmian.
Foto: Bloomberg

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych. Referencyjna stopa nadal wynosi 0,1 proc. w skali rocznej, jest na tym poziomie od końca maja, gdy RPP nagle obniżyła ją o 0,4 pkt proc. Łącznie od połowy marca ścięto ją o 1,4 pkt proc.

„Bez zaskoczeń. RPP nie zmieniła stóp procentowych i nie zmieni jeszcze przez wiele kwartałów" – napisali na Twitterze ekonomiści Banku Pekao. Ostatnio mniej więcej połowa ankietowanych ekonomistów prognozuje utrzymanie stóp bez zmian do końca 2022 r. Druga połowa zakłada, że RPP zacznie podwyżki najwcześniej w 2022 r., ale nieznaczne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.