Banki

PKO BP spróbuje buy-backu

Operacja wymaga zgody nadzoru, który będzie decydował indywidualnie.
Foto: materiały prasowe

PKO BP w obliczu zakazu wypłat dywidend przez banki rozważa skup akcji własnych – wynika z nieoficjalnych informacji. „Bank ma ponad 13 mld zł nadwyżki kapitałowej i po ostatnich zmianach w statucie może rozważyć skup akcji własnych i ich umorzenie" – powiedział PAP anonimowy informator.

Niska wycena banku zdaniem informatora miałaby być czynnikiem wspierającym taką operację. PKO BP wyceniany jest tylko na 63 proc. wartości księgowej, jego notowania spadły od początku roku o prawie 36 proc. Z powodu pandemii cierpią wszystkie banki, branżowy indeks osunął się od początku roku o 42 proc. i wskaźnik C/WK to tylko 0,41.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.