Banki

Małe szanse na trwałe odbicie notowań banków frankowych

Wyceny mBanku i Millennium sugerowały w czwartek, że rynek wycenia koszt spraw frankowych w skali sektora na 30 mld zł – szacują analitycy. Małe są szanse, że w najbliższych tygodniach znajdą się liczni chętni na akcje tych banków.
Foto: Bloomberg

W piątek notowane na GPW banki zyskały po kilka procent, odrabiając głębokie spadki ze środy i czwartku. Mimo odreagowania stopa zwrotu indeksu WIG-banki za ostatnie dwa miesiące to minus 12 proc.

TSUE po 26 września

– Spadki notowań akcji banków w środę i czwartek wskazywały na objawy chwilowej paniki wywołanej opracowaniem biura analiz Sądu Najwyższego. Sugeruje to także fakt, że traciły też banki bez udziału lub z niskim udziałem hipotek walutowych – uważa Łukasz Jańczak, analityk Ipopemy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.