Banki

PKO BP sponsorem tytularnym Ekstraklasy

Nazwa największego banku w Polsce od początku lipca będzie współtworzyć nazwę najwyższej polskiej ligi piłki nożnej – PKO BP Ekstraklasy. Jest też nowe logo.
Foto: materiały prasowe

Od 1 lipca z nazwy Ekstraklasy zniknie Lotto i zostanie zastąpione przez PKO BP. Ten największy polski bank, mający blisko 330 mld zł aktywów, wspiera Ekstraklasę od początku sezonu 2018/2019. Został wtedy głównym partnerem Ekstraklasy i zadebiutował jako oficjalny bank rozgrywek.

Bank podpisał umowę obejmującą okres do końca sezonu 2020/2021, podaje, że celem projektu jest promocja polskiego sportu, budowa silnej ligi, kształcenie przez kluby młodych talentów oraz popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych. Logo bank będzie widoczne podczas wszystkich 296 meczów w ramach 37 kolejek, na koszulkach zawodników Ekstraklasy, 16 stadionach oraz w transmisjach z meczów. Prezes Zbigniew Jagiełło wręczał nagrody dla najlepszych młodych piłkarzy miesiąca. Wprowadzono również oficjalną kartę Ekstraklasy, na której można umieścić jeden z herbów klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Sport, obok wydarzeń biznesowych i kulturalnych, to ważna dziedzina wspierana przez PKO BP. Bank pomagał w 2018 r. 34 imprezom w całej Polsce, rozwijał program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem", organizował treningi biegowe w ramach akcji BiegamBoLubię na blisko 100 stadionach w naszym kraju (53 tys. uczestników), miał udział w 43 wydarzeniach sportowych i wspierał Ekstraklasę.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.