Banki

Startuje Bank Hipoteczny Millennium

Najpierw rozpocznie się przenoszenie kredytów zabezpieczonych hipotecznie ze spółki matki. Pierwsza emisja listów zastawnych na polskim rynku możliwa jest na początku roku. Później celem jest wyjście do inwestorów za granicę.
Foto: Adobestock

Millennium Bank Hipoteczny otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej. To piąta tego typu instytucja na polskim rynku. Swoje banki hipoteczne mają już największe grupy, takie jak PKO BP, Pekao, mBank i ING Bank Śląski.

Celem emisja obligacji

– Zgoda KNF na uruchomienie banku hipotecznego oznacza, że zakończyliśmy proces formalno-administracyjny. Od czerwca 2020 r. mamy zgodę nadzoru na utworzenie banku, a teraz mamy zgodę na start działalności operacyjnej – tłumaczy Agata Chrzanowska, prezes Millennium Banku Hipotecznego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.