REKLAMA
REKLAMA

Banki

UniCredit też chce kupić Commerzbank

Włoski pożyczkodawca przygotowuje konkurencyjną ofertę o wartości wielu miliardów euro, aby przejąć kontrolę nad Commerzbankiem – podał „Financial Times". Gdyby transakcja doszła do skutku, mogłaby oznaczać powrót UniCredit na polski rynek.
Foto: Bloomberg

UniCredit zamierza złożyć własną ofertę w związku z sygnałami, że plany połączenia Commerzbanku z Deutsche Bankiem stoją w obliczu coraz większych trudności – podała gazeta, powołując się na osoby związane ze sprawą. Choć mało prawdopodobne jest, aby włoski bank wygrał w bezpośrednim starciu o udziały w Commerzbanku z Deutsche Bankiem, to jeśli jednak rozmowy między niemieckimi pożyczkodawcami się nie powiodą, UniCredit może mieć otwartą drogę do fuzji.

Plan włoskiego banku zakłada zakup znacznego pakietu akcji Commerzbanku, a następnie połączenie go z HypoVereinsbank – niemieckim pożyczkodawcą kontrolowanym przez UniCredit. Ten podmiot miałby swoją siedzibę w Niemczech, natomiast siedziba UniCredit pozostałaby w Mediolanie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA