Banki

Sędziowie wstrzymują się i czekają na uchwałę Sądu Najwyższego

W lutym udało nam się dotrzeć do 60 wyroków polskich sądów w sprawach frankowych. To znacznie mniejsza liczba niż w poprzednich miesiącach. W styczniu – jak wynika z danych Votum Robin Lawyers – było 80 wyroków. W grudniu i listopadzie ubiegłego roku odpowiednio 148 i 134.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

– Aktualnie ponad 80 proc. sądów wstrzymuje się z podejmowaniem działań w oczekiwaniu na uchwałę Sądu Najwyższego, w tym zwłaszcza sądy wrocławskie i łódzkie – mówi mec. Jędrzej Jachira, partner zarządzający w Kancelarii Sobota obsługującej frankowiczów.

Pod koniec stycznia ujawniono, że Izba Cywilna Sądu Najwyższego wyda 25 marca uchwałę, która powinna rozwiać największe wątpliwości dotyczące rozstrzygnięć frankowych. Powinno to ułatwić pracę sędziom, zwiększyć przewidywalność i ujednolicić wyroki. Dlatego sądy wolą poczekać na tę kluczową uchwałę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.