REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowy wiceprezes Pekao

Rada nadzorcza Pekao powołała dzisiaj na stanowisko wiceprezesa Jarosława Fuchsa. Będzie nadzorował działalność pionu bankowości prywatnej i produktów inwestycyjnych.
Foto: parkiet.com

Jarosław Fuchs ma ponad 25 lat doświadczenia w sektorze bankowym. Pracował m.in. w Société Générale, Raiffeisen Centrobank, Fortis Bank Polska, Banku Millennium, Banku BPH. Z Pekao związany jest od 2007 r., najpierw pracował na stanowisku kierowniczym w zakresie zarządzania relacjami z klientami korporacyjnymi, a od 2011 roku jako szef zespołu doradców private bankingu na stanowisku dyrektora regionalnego w Krakowie. Równocześnie od 2013 r. był zatrudniony w Centralnym Domu Maklerskim na stanowisku dyrektora odpowiedzialnego za dystrybucję produktów inwestycyjnych dla klientów strategicznych.

Jarosław Fuchs ukończył studia magisterskie na Akademii Górniczo-Hutnicznej w Krakowie, kierunek zarządzanie i marketing oraz studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunek finanse i bankowość.

– Cieszę się, że do władz banku dołącza menedżer od wielu lat związany z Pekao, o najwyższych kwalifikacjach do zarządzania w sektorze finansowym. To dla nas wzmocnienie o wielkie doświadczenie w pełnym wyzwań obszarze bankowości prywatnej i produktów inwestycyjnych. Szczególnie ważne w czasie trwającej, całościowej  transformacji naszej organizacji – mówi prezes Marek Lusztyn, który również we wtorek dostał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na formalne objęcie swojego stanowiska. Również we wtorek pojawiła się nieoficjalna informacja, że Pekao złożył ofertę na zakup mBanku.

Zarząd Pekao oprócz Lusztyna i Fuchsa tworzą Tomasz Kubiak, Tomasz Styczyński, Marek Tomczuk, Magdalena Zmitrowicz, Grzegorz Olszewski i Marcin Gadomski.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA