Analizy

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Amica, Lotos i PlayWay

Foto: Adobestock

1. Amica atakuje 100-sesyjną średnią kroczącą

Foto: GG Parkiet

Producent sprzętu AGD to propozycja dla odważnych. W ujęciu długoterminowym cena pozostaje w układzie bessy, ale trwająca korekta wzrostowa ma kilka pozytywnych cech. Po pierwsze, notowania odbiły się niemal w punkt od poziomu 100 zł i pokonały średnie z 50 i 100 sesji. To wstępny sygnał przesilenia. Po drugie, MACD wrócił nad linię 0 i rośnie. Po trzecie, pękła strefa oporów między 115 a110 zł. To wszystko zwiększa szansę na ruch do wakacyjnych szczytów przy 128 zł. Ich pokonanie przerwie sekwencje spadających maksimów w układzie bessy.

2. Lotos na historycznym maksimum

Foto: GG Parkiet

Nieczęsty to ostatnio widok na warszawskim parkiecie, gdy notowania akcji wyznaczają rekord wszech czasów. Tak stało się w przypadku paliwowego giganta, dlatego znalazł się w zestawieniu „byków tygodnia". W piątek cena rosła nawet do 82,36 zł, co jest właśnie nowym szczytem i jednocześnie klarownym sygnałem kontynuacji trendu. Fakt ten wzmacnia wcześniejsze sforsowanie oporu 77 zł, a także układ wskaźników: MACD rośnie, +DI jest powyżej -DI przy rosnącym ADX, a średnia ze 100 sesji stanowi skuteczne, ruchome wsparcie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.