REKLAMA
REKLAMA

Analizy

A. Springer, Wal-Mart, Textron. Zagraniczne spółki typowane przez analityków

Eksperci od analizy technicznej wskazują spółki z zagranicznych rynków, które ich zdaniem mogą w najbliższej przyszłości dać zarobić. Na kogo tym razem stawiają?
Foto: Bloomberg

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym lub spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej

A. Springer

Cena akcji wyraźnie przebiła się w górę przez pasmo oporów: 54,34 i 60,25 euro, generując tym samym wskazanie kupna w szerszej ramie czasowej. Kolejne zasięgi wyznaczone za pomocą techniki Fibonacciego wskazują poziomy 69,50 (ten również jest potwierdzony przez zasadę ruchu mierzonego) i 80,50 euro. Cena porusza się przy górnej wstędze Bollingera, która to wyraźnie rozszerza się w górę. Można mówić nawet o hiperboli wzrostowej. Zwyżkę ceny potwierdza układ wskaźników i oscylatorów analizy technicznej: MACD, Stochastic, RSI i ROC – niektóre z nich wchodzą już do swoich pasm wykupienia (MACD i RSI). W układzie średnich ruchomych 13- i 45-sesyjnych złoty krzyż obowiązuje od drugiej połowy września. Wskaźniki wolumenowe sygnalizują napływ środków na rynek tych akcji: wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja zakręcił w górę a A/D Chaikna przełamała poziom sygnalny.

Adam Narczewski, dyrektor zarządzający w Admiral Markets

Wal-Mart

Inwestorzy Wal-Mart mają powody do zadowolenia w 2017 r. Kurs akcji szybuje od początku roku dzięki uruchomieniu platformy cyfrowej The Walmart Exchange oraz większemu ruchowi w sklepach. Natomiast w ostatnim miesiącu, wzrost akcji Wal-Mart zawdzięcza zdecydowanie lepszym wynikom za trzeci kwartał - przychody okazały się wyższe od oczekiwań analityków o ponad 2 mld dol. Branża dyskontów charakteryzuje się niskimi marżami netto, a spółka z marżą 2,31 proc. przewyższa konkurencję. Dobrze też wygląda zwrot na kapitale własnym rzędu 15 proc. Dług systematycznie spada, a i tak jest pozyskiwany o wiele taniej (WACC = 3,12 proc.) niż zwrot na zainwestowanym kapitale (ROIC = 12,52 proc.). Ryzyko tkwi cały czas niskich marżach branży oraz małej ilości gotówki - wskaźnik gotówki do długu to tylko 0,14. Wbrew pozorom, ze wskaźnikiem C/Z na poziomie 25, Wal-Mart nie jest aż tak mocno przeszacowany względem innych dyskontów. Ostatnie mocne wzrosty, stawiają spółkę w dość ciekawej sytuacji. Fundamenty ma solidne aczkolwiek ryzyka istnieją. Zapoczątkowane w październiku dynamiczne wzrosty pozwoliły kursowi przebić kluczowy opór na poziomie 90 USD (szczyty z 2015 roku) i atak na 100 USD (zabrakło 50 centów). Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym oraz ostatnie mocne przyspieszenie może zwiastować próbę wybicia magicznej bariery 100 USD za akcję. Zanim do tego dojdzie, możliwa jest częściowa realizacja zysków przez inwestorów. W takim przypadku, możemy się spodziewać spadków w okolice 94 USD a nawet test wsparcia 90 USD. Dopiero mocniejsza wyprzedaż akcji i wybicie tego wsparcia sprawi, że celem dla rynku będzie poziom 83 USD (zniesienie 38,2 proc. ruchu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec 2015 r.

Remigiusz Lemke, analityk DM mBanku

Textron

Textron w czerwcu odbił się od dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, od tego momentu kurs wykonał silną falę aprecjacyjną. Aktualnie notowania zbliżyły się do szerokiej strefy oporowej, która wynika z historycznych szczytów. Konsolidacja przyjęła kształt przypominający trójkąt, co sugeruje, że jest to jedynie przystanek w trendzie wzrostowym. RSI w ujęciu dziennym jak i tygodniowym przestało przebywać w strefie wkupienia dzięki czemu zmniejsza się potencjalna presja podażowa. Poprzedni konsensus analityków fundamentalnych został osiągnięty, natomiast aktualny zakłada 6,5 proc. niedowartościowanie, co również pozwala utrzymać korzystne nastawienie. Mimo sprzyjających warunków warto rozważyć podniesienie dotychczasowego poziomu SL do wysokości 50,85 w cenach zamknięcia.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA