REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Handlowa zależność między USA a Chinami

W tym tygodniu temat dalszych negocjacji między delegatami Stanów Zjednoczonych i Chin ponownie rozgrzewa inwestorów i komentatorów globalnej sytuacji ekonomicznej.
Foto: AFP
Foto: parkiet.com

Inwestorzy z całego świata w napięciu wyczekują wyników rozmów między przedstawicielami Stanów Zjednoczonych i Chin w sprawie tzw. wojny handlowej. Do spotkania wysokich urzędników państwowych USA i Państwa Środka ma dojść w tym tygodniu. Jak wiadomo, oba kraje od ponad roku toczą wojnę handlową (m.in. w kwestii praw własności intelektualnej) poprzez nakładanie na siebie ceł na coraz to większą ilość produktów. Intensyfikacja tego uciążliwego dla rynków konfliktu powoduje liczne obawy o globalny wzrost gospodarczy. Niestety w ostatnich dniach z obu obozów dochodzą głosy, że do ustalenia kompromisu jest bardzo daleka droga.

Ponowne postawienie w centrum globalnej uwagi wojny handlowej sprawia, że warto przypomnieć wzajemne zależności handlowe (i ich skalę) między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Klarownie przedstawia to grafika przygotowana przez portal howmuch.net. Na tej wizualizacji widzimy towary, które stanowią największą wartość w wymianie handlowej między dwoma mocarstwami. Do USA najwięcej importuje się telefonów (import USA z Chin przedstawiony jest po lewej stronie grafiki). Z kolei największą wartość eksportu Amerykanów do Państwa Środka stanowią samoloty (eksport USA do Chin widzimy po prawej stronie grafiki).

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA